Autodesk CAMplete TruePath – rozwiązanie do postprocessingu oraz weryfikacji G-kodu.

CAMplete TruePath to dedykowana platforma służąca do postprocessingu oraz weryfikacji G-kodu, rozwijana we współpracy z producentami obrabiarek CNC.

CAMplete TruePath współpracuje z wieloma systemami CAM i zapewnia wygenerowanie sprawdzonego i bezpiecznego G-kodu oraz daje pełną kontrolę nad kodem NC oraz ruchami obrabiarki. Jeżeli chodzi o weryfikację G-kodu, CAMplete TruePath zapewnia walidację kodu i ustawień, jednocześnie szukając lepszych alternatyw w określonym środowisku maszyny.

CAMplete TruePath eliminuje błędy, które powstają podczas procesu obróbki skrawaniem związane z jakością wykończenia detalu i przewidywalnością samego procesu. Najczęstszymi miejscami, w których występują tego rodzaju błędy to operacje skrawania, zmiany narzędzia i pozycjonowania detalu.

Wdrożenie zaawansowanego systemu do weryfikacji G-kodu to sprawa indywidualna i różna dla każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Najprościej jest zacząć od odpowiedzi na następujące pytania:

 • Czy masz doświadczenie w tworzeniu / edycji postprocesorów?
 • Czy miałeś kolizję na obrabiarce?
 • Czy uważasz, że mógłbyś skrócić czas tworzenia / sprawdzania technologii nowych detali, ale nie wiesz jak to zrobić?
 • Czy w pełni ufasz swojemu obecnemu programowi CAM że generuje bezkolizyjny kod NC?
 • Czy Twój program CAM może wykryć również potencjalne kolizje i robocze przejścia narzędzia poza koniec obrabianej powierzchni przedmiotu?
 • Czy Twój program CAM może pomóc w optymalizacji rzeczywistego ruchu maszyny?

Jeżeli odpowiedź na którekolwiek z pytań było twierdzące, skontaktuj się z Nami! Dane kontaktowe znajdziesz na dole strony.

Z CAMplete TruePath korzystają zazwyczaj dwa rodzaje użytkowników:

 • Początkujący w obróbce 5-osiowej, którzy nie posiadają jeszcze odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i wprawy i potrzebują sprawdzonego, łatwego w obsłudze rozwiązania weryfikującego.
 • Zaawansowani, wysokiej klasy eksperci techniczni chcący większej kontroli i elastyczności niż tradycyjnie zapewniane przez ich oprogramowanie CAM.

Omówienie możliwości CAMplete

Postprocessing w CAMplete

Weryfikacja G-kodu w CAMplete

Autodesk CAMplete Truepath

Optymalizacja G-kodu

Wdrażając CAMplete TruePath dostajesz sprawdzone narzędzie do postprocessingu, kompatybilne z wieloma typami obrabiarek CNC, dzięki czemu możesz rozpocząć obróbkę „z marszu”.

Partnerzy maszynowi CAMplete:

CAMplete TruePath współpracuje z wieloma systemami CAM oraz ma możliwość łączenia ścieżek narzędzi z różnych systemów CAM w jednym projekcie. Wystarczy wybrać obrabiarkę i format NC – cały G-kod jest wygenerowany w spójnym, ujednoliconym formacie.

CAMplete jest kompatybilny z wieloma systemami CAM:

Dla kogo powstał CAMplete TruePath?

CAMplete TruePath został stworzony, aby odpowiedzieć na problemy firm produkcyjnych, które zgłaszały:

 • Zniszczone podczas obróbki detalu;
 • Częste łamanie narzędzi;
 • Kosztowne i częste kolizje maszyn;
 • Częste przestoje maszyn;
 • Małą efektywność obróbki CNC;
 • Obrabiarki i ścieżki narzędzi stają się coraz bardziej złożone;
 • Obecny postprocesor nie jest wystarczająco rozwinięty / sprawdzony;
 • Kod nie jest dokładny i zoptymalizowany dla ich obrabiarek;
 • Niemożliwe lub bardzo trudne jest zaprogramowanie „z ręki” przy pulpicie maszyny wielu rzeczy, takich jak np. obróbka 5-osiowa symultaniczna.

Wszystkie te problemy produkcyjne są możliwe do rozwiązania i muszą zostać rozwiązane, aby firma produkcyjna nie ponosiła niepotrzebnych strat.

CAMplete TruePath wykrywa robocze przejścia narzędzia poza koniec obrabianej powierzchni i kolizje. Awarie obrabiarek mogą kosztować setki tysięcy złotych w postaci opłat serwisantów, wymiany sprzętu, ponownych uruchomień i kalibracji i czasów przestojów. CAMplete TruePath wykrywa kolizje, potencjalne kolizje, niepotrzebne ruchy i błędy ustawień części. Wszystko to jest identyfikowane i usuwane przed rozpoczęciem procesu obróbki. CAMplete TruePath często zwraca swój koszt już podczas wykrycia pierwszej wirtualnej kolizji.

CAMplete TruePath ściśle współpracuje z producentami maszyn. Bardzo szczegółowe i w pełni zintegrowane modele obrabiarek umożliwiają niezwykle dokładne symulacje obrabiarek CNC dla osiągnięcia najwyższego poziomu pewności.

Dzięki narzędziom do analizy i optymalizacji ruchów obrabiarki możesz wykryć wszelkie możliwe wady części i przeanalizować ruchy ścieżek narzędzi. Miej pewność, że wiesz co zrobi Twoja obrabiarka zanim uruchomisz program.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z Nami!

+48 22 299 09 79

Dział handlowy

Dział techniczny