Carveco® Maker Plus zawiera zestaw narzędzi przeznaczonych do środowisk produkcyjnych, który pomoże im poprawić szybkość i powtarzalność pracy, a także oszczędzać materiał.

Program zawiera również funkcje do projektowania 3D, które pomagają poszerzyć zakres wytwarzanych produktów, wzbogacających ofertę firmy.

Funkcja nestingu

Dzięki funkcji Nesting w Carveco® Maker+, duże liczby kształtów mogą być efektywnie rozmieszczone i wycięte z jednego lub wielu arkuszy materiału. Pozwala to na zmniejszenie ilości odpadu i oszczędność pieniędzy. Dodatkowo, program Maker+ pozwala na wykorzystanie pozostałego materiału w przyszłym projekcie.

Narzędzia do rzeźbienia 3D

Program Maker+ posiada narzędzia do projektowania 3D. Umożliwia zastosowanie zanikania do tworzonych reliefowych dzieł sztuki, tworzenie złożonych splotów i wygładzanie niedoskonałości modelu. Pomocne narzędzia znajdujące się w programie to m.in. narzędzie wygładzanie and gumka.

Trajektorie 2D i 3D

Funkcje do wytwarzania dostępne w Maker Plus zapewniają kontrolę i możliwość dostosowania procesu obróbki oraz efektywne generowanie ścieżki narzędzia. Program umożliwia tworzenie przekształceń ścieżki (kopiowanie lub scalanie wybranych ścieżek narzędzi). Maker Plus posiada także specjalistyczne trajektorie np. trajektoria tekstury czy  żłobienie , które pomagają użytkownikowi tworzyć unikatowe kształty.