Oprogramowanie Komputerowego Wspomagania Wytwarzania (CAD/CAM)

Wspomagając proces projektowania i produkcji, portfolio oprogramowania komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania (CAD/CAM) obejmuje specjalistyczne pakiety do generowania, zarządzania i optymalizacji ścieżek narzędzi maszyn do obróbki CNC w zakresie zastosowań przemysłowych i materiałów.

Autodesk jest liderem w dziedzinie oprogramowania 3D mającego zastosowanie w branży architektonicznej, inżynieryjnej oraz rozrywkowej – jest wyspecjalizowanym rozwiązaniem do programowania wieloosiowych i wysokowydajnych obróbek na obrabiarkach CNC. Narzędzia wspierają m.in. frezowanie 3-osiowe, frezowanie 3+2- oraz 5-osiowe, a także programowanie robotów przemysłowych.

Fusion 360 with PowerShape jest wyspecjalizowanym rozwiązaniem do przygotowania skomplikowanych części do produkcji. Oprogramowanie posiada narzędzia do tworzenia modeli z wykorzystaniem powierzchni, brył oraz siatki trójkątów.

Fusion 360 with FeatureCAM automatyzuje przebieg pracy od projektu do gotowego kodu NC. Pozwala na skrócenie czasu programowania oraz generowanie bezpiecznych kodów NC dla frezowania CNC, toczenia oraz cięcia drutem WEDM.

Fusion 360 with PowerMill jest wyspecjalizowanym rozwiązaniem do programowania wieloosiowych i wysokowydajnych obróbek na obrabiarkach CNC. Narzędzie wspiera m.in. frezowanie 3-osiowe, frezowanie 3+2- oraz 5-osiowe, a także programowanie robotów przemysłowych.

Fusion 360 jest kompletnym systemem CAD/CAM/MES dostępnym w bardzo przystępnej cenie. Posiada wiele funkcjonalności. Oprogramowanie Fusion 360™ pozwala na wyeliminowanie typowych zakłóceń w procesie rozwoju produktów i zapobiega powstawaniu wąskich gardeł napotykanych w tradycyjnych narzędziach CAD, CAE i CAM oraz zarządzania danymi.

Oprogramowanie Fusion 360 with PowerInspect sprawia, że kontrola złożonych powierzchni swobodnych jest prosta na każdym urządzeniu pomiarowym. To odpowiednie narzędzie do pracy z jednym interfejsem na wszystkich urządzeniach.

CAMplete TruePath to dedykowana platforma służąca do postprocessingu oraz weryfikacji G-kodu, rozwijana we współpracy z producentami obrabiarek CNC. Współpracuje z wieloma systemami CAM i zapewnia wygenerowanie sprawdzonego i bezpiecznego G-kodu oraz daje pełną kontrolę nad kodem NC oraz ruchami obrabiarki.

Oprogramowanie Carveco ™ to oprogramowanie CAD/CAM dla projektantów i designerów. Program posiada intuicyjny interfejs oraz łatwe w użyciu narzędzia, wspierające hobbystów oraz przedsiębiorców w tworzeniu wysokiej jakości ozdobnych elementów z drewna. Oprogramowanie wyposażone jest w precyzyjne narzędzia do projektowania, symulacji oraz wytwarzania reliefów o dużej szczegółowości.

Carveco Maker Plus to szybkie w nauce i łatwe w użyciu funkcje do projektowania i wytwarzania. Oprogramowanie pozwala na tworzenie fantastycznych spersonalizowanych produktów a także poprawę wydajności działalności produkcyjnej.

Oprogramowanie Carveco™ pozwala na tworzenie projektów zarówno z ręcznie rysowanych szkiców oraz gotowej grafiki wektorowej 2D. Program zawiera także wyjątkowe narzędzia do projektowania 3D , które pozwalają szybko tworzyć pięknie odwzorowane detale 3D.

NCG CAM oferuje wiele innowacyjnych funkcji. Nadaje się do wszystkich typów form, zapewniając zoptymalizowany, płynny ruch frezu dla obróbki HSM, pomagając jednocześnie wydłużyć żywotność narzędzia, minimalizować zużycie obrabiarki i wytwarzać części o doskonałej jakości powierzchni. Oprogramowanie ma bardzo przyjazny dla użytkownika interfejs.

NCG CAM to samodzielny system CAM oferujący łatwe w użyciu rozwiązanie HSM CAM, który integruje się z istniejącymi systemami CAD i CAM, w tym SmartForm Design ™, Think3 ™, Ansys ™ SpaceClaim ™, CREO ™, Pro / ENGINEER ™ i SolidWorks ™.

NCG CAM oferuje wiele innowacyjnych funkcji. Nadaje się do wszystkich typów form, zapewniając zoptymalizowany, płynny ruch frezu dla obróbki HSM, pomagając jednocześnie wydłużyć żywotność narzędzia, minimalizować zużycie obrabiarki i wytwarzać części o doskonałej jakości powierzchni. Oprogramowanie ma bardzo przyjazny dla użytkownika interfejs. Doskonale nadaje się do szybkiej obróbki form, matryc, prototypów i precyzyjnej obróbki powierzchni.

Tebis AG jest światowym wiodącym dostawcą oprogramowania CAD/CAM  oraz MES.

Dzięki wysokiemu poziomowi wiedzy w zakresie doradztwa, wdrażania i wsparcia, od ponad 35 lat dostarczane są wysoce wydajne i niezawodne rozwiązania procesowe. Klienci wykorzystują rozwiązania Tebis do produkcji jednostkowej części, takich jak modele, formy i matryce, a także wysokiej jakości produkcji seryjnej elementów z metalu czy tworzywa sztucznego.

Klienci Tebis są jednymi z najbardziej pożądanych partnerów w światowym przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i produkcyjnym. Są to również firmy z branży sportów motorowych, energetyki, maszyn rolniczych i przemysł medyczny, a także sektor dóbr konsumpcyjnych.