Strona główna / Tebis / Frezowanie bezpośrednio na powierzchniach

Frezowanie bezpośrednio na powierzchniach modelu 3D

Wysokiej jakości dane początkowe są niezbędne, aby ścieżki narzędzia mogły być obliczane bezpośrednio na ich powierzchniach modelu 3D. Triangulowane geometrie zastępcze są zawsze niedokładne – to nie jest dobry pomysł, gdy kładzie się nacisk na jakość. W systemach CAM stosuje się różne metody obliczania punktów NC. Spośród tych metod, obliczenia na matematycznie sformułowanych powierzchniach wielomianowych (1 na obrazie) są bardziej precyzyjne niż na siatkach triangulowanych (2 na obrazie), które składają się z milionów małych trójkątów. Różnicę widać, gdy powierzchnie wielomianowe i siatki zostaną nałożone na siebie (3 na obrazie). Gdyby oba modele zostały wyprodukowane na tej samej maszynie, otrzymano by nieco inne części. Jakość jest znacznie lepsza w przypadku powierzchni wielomianowych.

Dla Tebis nie ma znaczenia, czy pracujesz na powierzchniach zamodelowanych w Tebis, czy pochodzących z zewnętrznych programów CAD – niezawodne translatory gwarantują import pełnych zbiorów danych, bez utraty ważnych informacji. A co, jeśli otrzymałeś wybrakowane dane CAD? Tebis zapewnia wiele narzędzi do analizy i naprawy, które pozwolą wyeliminować braki jakościowe, takie jak nadmierna segmentacja, załamania czy szczeliny w powierzchniach.

Jakie są korzyści dla użytkownika?

Dzięki podejściu Tebis do generowania ścieżek na modelach 3D, możesz wyprodukować najwyższej jakości części, bez konieczności wprowadzania ręcznych poprawek. A jeżeli jesteś zmuszony pracować na niepełnych danych CAD, będziesz mógł dokonać szybkiej ich korekcji i naprawy, nawet nie posiadając doświadczenia konstrukcyjnego czy projektowego.

Przeczytaj pozostałe artykuły

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co oferuje system Tebis? Zachęcamy do kontaktu oraz zapraszamy na niezobowiązujące spotkanie konsultacyjne połączone z prezentacją oprogramowania. Umów się już dziś!

sales@i-ams.com      •    tel. +48 22 299 09 79