Strona główna / Tebis / Głębokie otwory

Głębokie otwory

Tebis to kompletne rozwiązanie CAD/CAM do obróbki głębokich otworów?

Dzięki specjalnym strategiom CAD/CAM Tebis może być stosowany na obrabiarkach do głębokiego wiercenia z tulejami wiertarskimi, jak również na klasycznych centrach obróbczych. Zautomatyzowane funkcje przygotowania i programowania NC uwzględniają pełną kinematykę maszyny i szczegóły technologiczne procesu głębokiego wiercenia. Tebis pozwala w pełni uzyskać wysoką wydajność procesu skrawania. Głębokość wiercenia do czterech metrów osiągana jest przy bardzo wysokiej jakości elementów – ponad dziesięciokrotnie głębiej niż ich średnica.

Jaka jest w takim przypadku przewaga Tebis nad manualnym programowaniem na maszynie?
✔️ Łatwa automatyzacja – zarządzanie wszystkimi zadaniami obróbczymi w wierceniu głębokich otworów z absolutną niezawodnością procesu. Dzięki technologii szablonów programista CNC nie musi się martwić o odpowiednie ustawienia, optymalna strategia obróbki dla wybranej maszyny jest przypisywana automatycznie. W razie potrzeby można wygenerować niezawodną obróbkę 5-stronną.
✔️ Kompleksowość – od zautomatyzowanego przygotowania i wykrycia danych CAD po programowanie NC oparte na szablonach i cechach.
✔️ Bezpieczeństwo – możliwość wykorzystania kompletnej symulacji maszynowej do obsługi dodatkowego wyposażenia obrabiarek (jak stałe podtrzymki czy tuleje wiertarskie).

Przeczytaj pozostałe artykuły

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co oferuje system Tebis? Zachęcamy do kontaktu oraz zapraszamy na niezobowiązujące spotkanie konsultacyjne połączone z prezentacją oprogramowania. Umów się już dziś!

sales@i-ams.com      •    tel. +48 22 299 09 79