Strona główna / Tebis / Obrobka hybrydowa

Obrobka hybrydowa zgrubna i jej możliwe wykorzystanie

Planując obróbkę zgrubną detali o zmiennej geometrii (od swobodnych powierzchni 3D, przez cechy pryzmatyczne, takie jak kieszenie) warto poświęcić więcej czasu i zastanowić się nad możliwością wykorzystania różnych strategii oraz podziałem detalu na obszary.

Pierwsza operacja zgrubna odbywa się głowicą płytkową z użyciem strategii „Koncentrycznie”. Połączenie odpowiedniego narzędzia i strategii daje możliwość prowadzenia zamkniętych ścieżek z pełną szerokością skrawania, podnosząc znacząco efektywność usuwania materiału.

Operacją uzupełniającą będzie obróbka „Adaptacyjna” kieszeni i prostopadłych ścian do wyrównania naddatków. Zaletą tej strategii jest stały kąt opasania i krok w bok, dzięki czemu unikamy obróbki pełną szerokością, za to utrzymujemy stabilne warunki skrawania i możemy zwiększyć wartości posuwów i szybkości skrawania. Szybko wybierzemy materiał nawet w wielu głębokich ubytkach, dzięki możliwości frezowania pełną wysokością ostrza. Tebis ułatwia nam pracę automatycznie synchronizując naddatki, wyznaczając obszary do obróbki i, jeśli jest to pożądane, unika pełnych przejść.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co oferuje system Tebis? Zachęcamy do kontaktu oraz zapraszamy na niezobowiązujące spotkanie konsultacyjne połączone z prezentacją oprogramowania. Umów się już dziś!

sales@i-ams.com      •    tel. +48 22 299 09 79