Strona główna / Tebis / Precyzyjne cyfrowe bliźniaki

Precyzyjne cyfrowe bliźniaki

Precyzyjne cyfrowe bliźniaki w #Tebis umożliwiają uzyskanie powierzchni o najwyższej jakości?

Programowanie NC powinno zawsze odbywać się z wykorzystaniem cyfrowych bliźniaków wszystkich elementów systemu produkcyjnego, takich jak maszyny, urządzenia mocujące, narzędzia, czy dodatkowe wyposażenie maszyn.

Oprogramowanie CAD/CAM często wykorzystuje jedynie zastępczą geometrię zamiast rzeczywistego konturu narzędzia. Skutkuje to nierównomiernym naddatkiem na powierzchni, co może prowadzić do nieoczekiwanych pozostałości materiału, zwłaszcza po użyciu narzędzi HFC.

Problematyczne jest również to, że parametry skrawania, takie jak prędkości i posuwy, parametry technologiczne, narzędzia, obrabiany materiał, obrabiarka i strategia obróbki nie są ze sobą zgodne. Może to generować niekorzystne i nieoptymalne warunki skrawania na maszynie.

Niezawodne systemy CAM przechowują zalecane przez producenta dane w wirtualnej bibliotece narzędzi systemu CAD/CAM. Dzięki temu możliwe jest przechowywanie rożnych parametrów skrawania dla różnych grup obrabiarek, operacji czy materiałów.

Co jest przewagą Tebis?

✔ Tebis pozwala na optymalne wykorzystanie precyzyjnych cyfrowych bliźniaków.
✔ Umożliwia bezpieczną weryfikację ścieżek narzędzi i lepsze planowane prac w środowisku CAD/CAM.
✔ Tebis umożliwia optymalne wykorzystanie narzędzi HFC nie tylko do obróbki zgrubnej, ale także do obróbki wykańczające

Przeczytaj pozostałe artykuły

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co oferuje system Tebis? Zachęcamy do kontaktu oraz zapraszamy na niezobowiązujące spotkanie konsultacyjne połączone z prezentacją oprogramowania. Umów się już dziś!

sales@i-ams.com      •    tel. +48 22 299 09 79